Ozonowanie

Dezynfekcja (ozonowanie) poprawia jakość powietrza, odświeża pomieszczenie i likwiduje przykry zapach oraz zwalcza: alergeny, roztocza, grzyby i bakterie.

​Ozonowanie jest jedną z metod dezynfekcji, przy której nie stosuje się chemii a naturalnym stosowanym elementem jest sam ozon (jego atutem jest bezpieczeństwo i ekologiczność). Gaz ten występuje naturalnie w atmosferze, powstaje podczas wyładowań atmosferycznych, które występują w trakcie burz.

Ozon produkowany jest przez generatory ozonu, gdzie wchodzi w reakcję ze związkami organicznymi tj. pleśń, grzyby i ich zarodniki, wirusy, bakterie, alergeny, roztocza, drobnoustroje i całkowicie je niszczy. Generatory wytwarzają od 5 g do 20 g ozonu z powietrza w ciągu godziny. Ozonatory posiadają własne wentylatory o dużym przepływie powietrza, dzięki czemu gaz jest rozprowadzany równomiernie. Ozonowanie polega to na tym, że ozon rozkładając się uwalnia cząsteczkę tlenu, która neutralizuje związki chemiczne w wyniku łączenia się z nimi.

Przykładowe miejsca zastosowania ozonowania to:

     • pomieszczenia mieszkalne (sterylizacja powierzchni oraz poprawa jakości powietrza),
     • samochody osobowe (usunięcie przykrych zapachów i odgrzybianie klimatyzacji),
     • zakłady mięsne, mroźnie, browary,
     • dezynfekcja obiektów produkcji rolnej (np. pieczarkarnie i kurniki),
     • kostnice, mieszkania(eliminacja zapachu po zmarłym w pomieszczeniach),
     • miejsca pożaru (usuwanie zapachu spalenizny powstałego na wskutek pożaru),
     • hotele i zakłady gastronomiczne (usuwanie zapachów papierosów, oleju po smażeniu, spalenizny),
     • pomieszczenia w placówkach służby zdrowia.

Ozonowanie pozostawia specyficzny zapach, który jest wyczuwalny już w stężeniu 0,02-0,05 ppm, natomiast jest niebezpieczny w stężeniu po wyżej 0,08 ppm w powietrzu wdychanym przez co najmniej 8 godzin. Dlatego też zabiegi Ozonowania powinny wykonywać przeszkolone ekipy DDD.

Zasięg działania:

Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Włocławek, Solec Kujawski, Chełmno, Mogilno, Nakło nad Notecią, Sępólno Krajeńskie, Tuchola, Żnin.